درباره ساتراپ جهان

معرفی ساتراپ جهان

شرکت تولیدی صنعتی ساتراپ جهان ، با بیش از  دو دهـه علم و تجربه و بهره گیری از تکنولوژی روز در عرصه تولید قطعات دایکاستی، از سال “  1372 “وارد عرصه صنعت کشور شده و موفق گردید در سال 1380 شرکت تولیدی را به صورت رسمی تاسیس نمایـد و با کسب استـاندارد های بین المللی مدیریت کیفیت ،گواهی فعالیت از صنایع کل استان تهران ، اتحادیه فلزتراشان و عضویت در انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو ، درکنار اصول مشتری مداری ، به سرعت مراحل ترقی را طی کند و در این راستا توانسته با موفقیت های بدست آمده اعتماد شرکت های بزرگی همچون ساپکو ، کروز ، سازه های هیدرولیک، مپ ، برنز، شایان کاو ، مهرآسای بم و…را به سوی خود جلب کند.

ساتراپ جهان در راستای گسترش لیست محصولات خود آماده همکاری با شرکت های فعال در صنعت های خودرو، لوازم خانگی و… می باشد و در همین خصوص سال گذشته مکان کارخانه از منطقه صنعتی کمرد به شهرک صنعتی عباس آباد در فضایی بیش از 6 هزار متر مربع منتقل گردید . درفضای جدید اقدام به طراحی و ساخت قالب، تزریق آلومینیوم و زاماک، ماشینکاری و مونتاژ محصولات خودرویی و غیر خودرویی می نماید.

زمینه های فعالیت ساتراپ جهان

شرکت ساتراپ جهان هم اکنون بالغ بر 60 نوع محصول (قطعه) از آلیاژهای زاماک و انواع آلومینیوم براساس سفارش مشتریان خود تولید می نماید. از نظر وزنی وزن این قطعات از 5 گرم الی 2 کیلوگرم می باشد. طبقه بندی قطعات این شرکت بصورت قطعات خودروئی و غیر خودروئی می باشد. توليد قطعات دايكستي (پرفشار) زاماك و آلومينيوم مربوط به كليه قطعات خودروئي و غيرخودروئي ، ساخت قالبهاي دايكاستي با هدف توليد انبوه ، ماشين كاري و توليد و مونتاژ انواع قفل است.

واحد ریخته گری تحت فشار

( دایکست)

کنترل کیفیت

فنی مهندسی

طراحی و نقشه کشی کلیه قطعات

آزمایشگاه

تسـت متـالوگرافی، عملـکردی، گشتـاورسنجی ، سختی سنجی ، رطـوبت سنجی و توانایی اندازگیری و کالیبراسیون

قالب سازی

امکان ساخت قالبهای بسیار پیچیده دایکستی و پلاستیکی و سنبه ماتریس با امکانات به روز و تجهیزات کامل

ماشینکاری

قابلیت انجام کلیه مراحل ماشین کاری، سوراخ کاری و تریم کاری و... بر روی قطعات

مشاوره رایگان

در صورتی که سوالی دارید با ما در ارتباط باشید. مشاوران مجرب ساتراپ جهان در خدمت شما خواهند بود.

خط مشی کیفیت

 1. از آن جهت كه مشتري ضامن بقاء و پيشرفت سازمان است، رضايت او به عنوان مهم ترين اصل در كليه فرآيندهاي شركت مد نظر قرار گرفته و پيوسته تلاش مي گردد كه بـا كيفيـت مطلـوب، قيمـت مناسب و تحويل به موقع نظر مشتري تأمين گرددو با افزايش تنـوع محصـولات بـه فـروش بيشـتري دست يابيم.
 2. با اعتقاد به ديدگاه هاي مديريت كيفيت و تلاش جهت نهادينـه كـردن فرهنـگ كيفيـت، ركـن اصـلي مـديريت كيفيـت را بهبـود مسـتمر در كليـه فرآينـدهاي شـركت و حركـت بـه سـمت ضـايعات صـفر دانسته و از طريق تدوين و پايش اهداف و برنامه هاي كيفي، انجام مميزي ها، تجزيه و تحليل داده ها و اعمال اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه، حركتي مستمر خواهيم داشت.
 3. جهت ارج نهادن به مقام انساني كاركنان به عنـوان بـا ارزش تـرين سـرمايه هـاي شـركت، توجـه بـه نيازمنديهاي آن ها در اولويت مـي باشـد. تحقـق اهـداف كيفـي در سـايه توسـعه فرهنـگ كيفيـت، آموزش مستمر و ارتقاء مهارت ها و توانايي هاي علمي، فني و مشاركت فكري نيروي انساني، امكان پذير مي باشد.

امکانات تولیدی

 • ماشين آلات ايتاليائي Chamber Hot در تناژ هاي 80 الي 250 تن
 • ماشين آلات ايتاليائي Chamber Cold در تناژهاي 200 الي 450 تن
 • ماشين آلات پرسكاري 80 الي 200 تن

نظام مدیریت کیفیت

سيستم مديريت كيفيت شركت ساتراپ جهان از سال 1381 اجرا و هم اكنون بر مبناي , 2008:ISO9001 2009:TS16949/ISO پياده سازي مي شود ، مميزي اين شركت توسـط شـركت هـاي RWTUV ، DQS ، TUV NORD و در حال حاضر با شركت URS انجام گرديده است.

امکانات آزمایشگاهی و کنترل کیفیت

 • سختي سنج يونيورسال
 • ميكروسكوپ متالورژي
 • آون حرارتي
 • دستگاه نور تك فام
 • رطوبت سنج
 • دستگاه تست نشتی
 • انواع ترمومتر ديجيتال و ليزري

برنامه های توسعه

رسالت شركت ساتراپ مطرح شدن به عنوان توليد كننده برتر در داخل كشور در توليد قطعات و مجموعه های خودرو مي باشد. اين شركت مي خواهد با اسفاده از پيشرفته ترين امكانات توليدي و شبكه اي توانمند از تامين كنندگان، رضايتمندي كامل مشتريان را برآورده نمايد.

پیمایش به بالا